Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » FISA Masters 2002

FISA Masters 2002

Počas troch dní 6.-8.9.2002 sa v Račiciach, pri hlavnom meste Českej republiky, konali majstrovstvá sveta veteránov FISA Masters 2002. Na tejto veľkej regate sa zúčastnilo 2450 posádok z 37 štátov a celkovo malo byť rozdelených 1178 medailí. Preteky mali charakter delených finálových jázd. Súťažilo sa na trati dlhej 1000 metrov a interval medzi jednotlivými štartmi bol dlhý len 3 minúty! Jednotlivé disciplíny boli rozdelené i do vekových kategórií od A až po F. Račický kanál žil teda v nevídanom ruchu a organizátori mali plné ruky práce. Podmienkou účasti bol vek minimálne 27 rokov a aspoň 2 roky od poslednej účasti na významných podujatiach.

 

Tento rok nechýbalo na pretekoch ani Slovensko. Všetci bývalí aktívni veslári sa v celosvetovej konkurencií nestratili. V piatok ráno zasiahla do bojov dvojka bez kormidelníka z STU Bratislava v najmladšej vekovej kategórií A. Boris Benedikt a Roman Čerepkai obsadili štvrté miesto. Necelú hodinku po nich štartovali v B kategórií Juraj Fecanin z SVK Bratislava, Juraj Starzl z SVK Bratislava, Miroslav Mráz a Peter Vajda z STU vo štvorke bez kormidelníka a obsadili piate miesto.

 

V sobotu súťažili tri naše posádky. Dvojka bez kormidelníka Vajda, Mráz bola štvrtá a na peknej striebornej pozícií prišiel do cieľa v skife Fecanin. Ženské zastúpenie v kategórií B mal dvojskif v zložení Ľubica Novotníková z LS BRNO a Miriam Ledererová z STU, ktorý sa umiestnil na piatom mieste.

 

V nedeľu sa na štarte objavila len jedna loď so slovenským zastúpením. Bol to mix párovej štvorky kategórie B v zložení Novotníková, Ledererová, Fecanin a Ján Szabó z STU. Preťali cieľ na peknom treťom mieste.

 

Nie len zo strany FISA a pretekárov odznievajú na tieto preteky pochvalné slová. Nečudo, veď regata predstihla svoje predchodkyne rekordnou účasťou, no môže sa hrdiť i výborne zvládnutou organizáciou. Totiž to, ako sa v Račiciach dokázali vyrovnať s povodňami a neohrozili tým konanie pretekov vyvoláva obdiv. Stačí spomenúť, že len niekoľko týždňov pred samotnou regatou boli domy, mosty, cesty a ostatná infraštruktúra v okolí Račíc zaplavené, webový server organizátorov bol 3 metre pod hladinou a ľudia evakuovaní z okolia boli ubytovaní v Športovom centre.

 

Všetci slovenskí účastníci FISA Masters 2002 prišli domov s dobrou náladou z pekne prežitých chvíľ. Dúfajme, že výkony slovenských veslárov nebudú chýbať na veteránskych podujatiach ani v budúcnosti.

Vladimír Vanek

18.9.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je pondelok 29.11.2021, meniny má Vratko  |  Stránky si práve pozerajú 2 ľudia.