Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Veslárske šprinty na Zlatých...

Veslárske šprinty na Zlatých pieskoch

Bratislavské jazero Zlaté piesky bolo v nedeľu 6.10. 2002 dejiskom šprintérskej veslárskej regaty. V rámci jedného súťažného dňa sa konali preteky, ktorými vzdali všetci účastníci hold in memoriam Ctiborovi Reiskupovi, J. Bačovi a J. Bilíkovi, trom veslárom, ktorí už bohužiaľ nie sú medzi nami. Takto si veslárska verejnosť každoročne spomenie na významné osobnosti tohto krásneho športu.

 

Keďže sa jednalo o šprintérsku regatu, pretekári si tentokrát zmerali sily na najkratšej veslárskej trati dlhej 500 metrov. Regata na Zlatých Pieskoch je vyvrcholením sezóny. Súťaží každý pretekár, ktorý má chuť si posledný krát v sezóne zapretekať na domácej vode, uzavrieť úspešný rok, resp. prelomiť športovú smolu. 500 metrov predstavuje asi 2 minúty vzájomného súperenia, je to teda krátka a dynamická trať. Pretekár musí od štartu nasadiť plné tempo a počas preteku ešte "pridávať". Diváci si prídu pozrieť veslárske zápolenie, porozprávať so známymi pri občerstvení v bufete, prípadne obzrieť lodenicu a veslárske náčinie.

 

Počas posledných ročníkov počasie nechcelo priať pretekárom ani organizátorovi, ktorým je Veslársky oddiel STU Bratislava. Keďže na počasie je spoľahnutie, tak i tento ročník ničím neprekvapilo, počas celého dňa pršalo, čo nebolo po vôli najmä divákom.

 

Doobeda sa divákom predviedli pretekári v rozjazdách, z ktorých sa postupujúci stretli v poobedňajších finále. Na potešenie domácich klubov atmosféru pretekov spestrili pretekári z Maďarska, ktorí i vhodne dopĺňali obsadzovanie stupňov víťazov, najmä v mladších kategóriách, ale i mužských, kde v disciplíne dvojskifov zvíťazila loď z Mitringa. V párovej štvorke mužov druhé, tretie a štvrté miesto obsadili práve pretekári z Gyoru.

 

I napriek nepriazni počasia zanechali tohtoročne "Rozlúčkové preteky" spokojnosť na tvárach účastníkov nie len športovými výkonmi, ale i tradične príjemnou atmosférou.

Peter Ševčík

11.11.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je nedeľa 28.11.2021, meniny má Henrieta  |  Stránky si práve pozerajú 4 ľudia.