Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Trenažérová regata v...

Trenažérová regata v Birminghame aj s Podstupkom

V anglickom Birminghame sa v sobotu 17.11.2002 uskutočnili Majstrovstvá Veľkej Británie vo veslovaní na veslárskych trenažéroch. Veslovalo celkom 2000 pretekárov z 20 krajín sveta rozdelených do rôznych vekových kategórií. Súťažilo sa naraz na 70 trenažéroch typu Concept 2.

 

So sponzorskou podporou pána Mgr. Pavla Valenta, výhradného predajcu trenažérov Concept 2 (www.concept2.sk), sa tohto veľkého podujatia zúčastnil i náš reprezentant ľahkých váh Ľuboš Podstupka s reprezentačnou trénerkou Oľgou Šeholkovou. Vo veľkej konkurencií celosvetovej špičky to Ľuboš nemal ľahké. Pred týmto pretekom, vzhľadom na zdravotné problémy, sedel na trenažéri len 3 krát a preto neočakával výsledok na úrovni jeho maxima (viď sekciu osoby). Vo svojej kategórií nakoniec skončil na peknom 16. mieste s časom 6:35.8, len 10 sekúnd za olympijským víťazom vo dvojskife Poliakom Robertom Syczom. Celkovým víťazom kategórie ľahkých váh sa stal Steve Warner z USA s časom 6:10,0. Zlatú medailu si za víťazstvo v ťažkých váhach vybojoval Jamie Schroeder zo Stanfordskej univerzity s výborným dosiahnutým časom 5:47,6.

 

Bližšie informácie: www.concept2.co.uk/birc

SVZ / Vladimír Vanek

27.9.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je pondelok 29.11.2021, meniny má Vratko  |  Stránky si práve pozerajú 3 ľudia.