Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Pražské Primátorky budú...

Pražské Primátorky budú hostiť i slovenskú posádku

V dňoch 6. a 7. júna 2003 sa v Prahe uskutoční 90. ročník veslárskych pretekov osemveslíc - Primátoriek.

 

Po dlhšom čase sa na štarte v kategórii juniorov zúčastnia i slovenskí veslári z oddielu Slávia STU Bratislava a VK Šintava, v zostave: Korec Richard (talentovaný dorastenecký skifár), Chatrnúch Matej, Mizerík Martin, Fogel Robert (VK Šintava) a Jurík Rastislav, Herda Dušan, Mikulecký Michal, Ostrochovský Lukáš s kormidelníkom Šinským Martinom zo Slávie STU Bratislava.

Veríme, že slovenské veslovanie po čase opäť pochopí, že mimo skifu, jedinej individuálnej disciplíny, existuje i kolektívne veslovanie. Osemveslica ako kráľovská disciplína, v ktorej slovenské veslovanie v 80. rokoch patrilo k československej špičke, dlhé roky úspešne pretekalo i na pražských Primátorkách ako v kategórii mládeže, tak v seniorskej osemveslici.

 

Historický úspech na Primátorkách dosiahli skifári (doplňujú preteky osemveslíc) František Reich, Lubica Kurhajcová - Novotníková a Lucia Reichová, dcéra Františka Reicha a sú zlatými písmenami uvedení na Zlatej stuhe. V roku 1961 Zlaté veslo mesta Prahy (preteky osemveslíc dorastencov) vyhrala loď Slávie SVŠT, dnešné STU Bratislava, v ktorej pretekali: Lederer, Varga, Černo, Ricotti, Egyházi, Chovanec, Tittel, Lieskovský, kormidelník Hlinka.

 

Motiváciou pre mladých slovenských veslárov je i hlásená účasť osemveslice z Cambridge v kategórii seniorov, kde sa s nimi môžu priamo na vode zoznámiť.

 

Prajeme vlajkovej slovenskej osemveslici juniorov veľa výdrže a pokory nutnej k (veríme) postupným víťazstvám kolektívnych posádok, v ktorých sme dlhé roky úspešne reprezentovali.

Alexander Dénes

30.5.2003

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 21.10.2021, meniny má Uršuľa  |  Stránky si práve pozerajú 2 ľudia.