Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Zhodnotenie aktuálnych...

Zhodnotenie aktuálnych udalostí

Radosť slovenskému veslovaniu priniesol výsledok dorasteniek, keď mladučké prvoročiačky zo Slávie STU Bratislava, Beata Bachárová a Barbora Sagová (trénerka Dénesová), priniesli striebro z ich malého "MS", t.j. súťaží Olympijských nadejí, ktoré sa konali v Maďarskom Velece 13.6.2003.

 

Športovým "sklamaním" bolo 5.m. Riša Korca z VK Šintava (tréner Lipovský) - veď celú časť sezóny, okrem jednoho Nemca, nepoznal v blízkom okolí štátov premožiteľa. Práve na týchto súťažiach nastal útlm a nepodal očakávaný výsledok. Sme však presvedčení, že ako spomenuté dievčatá z STU, tak skifár Korec zo Šintavy prinesú slovenskému veslovaniu ešte nejeden dobrý výsledok. Je radostné konštatovať, že slovenská veslárska mlaď napreduje, čo veríme, podložia i starší pretekári, t.č. sa chystajúci na MSJ do Atén.

 

Jasne sa nomináciou na MSJ prebojoval L. Babač zo Sĺňava Piešťany (tréner V.Kacíř) na Medzinárodnej regate na Blede v skife. Na poslednej skúške - meranom tréningu v Piešťanoch 13.7. - rozhodnutím Predsedníctva a trénerov SVZ na základe výsledkov na ostatných M SR dostali možnosť nominovať sa na MSJ i neskifárske posádky. I tým smerom sa uberá koncepcia mládeže ostatného roku, kde slovenské veslovanie úplne absentovalo.
Tak možnosť porovnať sa s najlepším Babáčom dostali aj Jurík s Herdom, dva razy prví na M SR v 2- a 2x a 2- jky Bulejková L. a Holbíková V.

 

Obe posádky dostali časový limit, ktorý museli splniť k prenominovaniu sa cez skifára Babača. Limit len - len splnili 2+ Jurik, Herda, korm. Šinský. Ale žiaľ nepodarilo sa to 2- Bulejková, Holbíková.

 

Veríme, že širšia možnosť prebojovať sa na základe výsledkov otvára priestor pre mladších. Veď spoločné zveslovávanie sa chlapcov a dievčat Bratislavy a Šintavy potvrdzuje, že veslovanie a záujem je i vo väčších posádkach, kde sa možno "ľahšie" dosiahne na finále a víťazstvo.To si vyžaduje však dlhodobú spoločnú prípravu, možno náročnejšiu na čas a potlačenia si svojho Ja, ale o to je radostnejšie spoločné víťazstvo i na úkor skifárčenia, po príklade naších dorasteniek na OH nadejách.

 

Toľko zatiaľ o mládeži, neskôr o "chúlostivejšich" riešeniach v senioroch.

Alexander Dénes

25.7.2003

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 21.10.2021, meniny má Uršuľa  |  Stránky si práve pozerajú 4 ľudia.